FOTOVYBAVENÍfuji Fujifilm X-T1 je první odolný kompakt s výměnnými objektivy tohoto výrobce. Je vybaven 16,3Mpx X-Trans CMOS II snímačem, OLED hledáčkem se 100% pokrytím, výklopným 3" LCD displejem, Wi-Fi modulem a hořčíkovým tělem se 75 bodovým utěsněním vůči stříkající vodě, prachu a mrazu do -10°C. Má nejrychlejší autofokus na světě (0,08s.), nahrává FullHD video 1080/60p a má časosběrné snímání! Koupil jsem ho z důvodu seper velkého hledáčku (velikost, jako u Canon 1) a vyšší rychlosti než X-E1. Váha 435g !!!
fuji Objektiv FUJI XF 14mm f/2.8 - širokoúhlý objektiv s bajonetem Fujifilm X. Díky ohniskové vzdálenosti 14 mm (21 mm v ekvivalentu na kinofilm) a světelnosti f/2.8 je vhodný pro krajinářskou fotografii. Vysokou kvalitu znepříjemňuje vysoká cena, proto zakoupen v Japonsku za polovinu.
fujifilm Objektiv Tair 11A f/2.8-135, počet lamel clony 20 - Další z ruských povedenin! Díky bohatě vysokému počtu lamel umí fantastický bokeh a ten u tohoto objektivu jde!! Není sice z nejostřejších,podání barev mně přijde chladnější,ale určitě si zaslouží pozornost už kvůli zmíněnému pozadí. Robustní konstrukce tohoto objektivu se docela podepsala na jeho hmotnosti. Ale zase je to poctivý kus skla. Taky jsem měl štěstí ho sehnat ve 100% kvalitě (jako nový). Vychytávkou je integrovaná sluneční clona,stačí ji vysunout a je to. Váha 600g!!!
fujifilm Objektiv Fujifilm XF 55-200mm f/3.5-4.8 R LM OIS - Fuji XF 55-200mm f/3,5-4,8 R LM OIS nabízí maximální světelnost, lineární motor dodává výkon vysokorychlostnímu AF a stabilizace obrazu, která umožňuje využití rychlosti závěrky 4,5 EV. Jedná se o objektiv, kterému můžete důvěřovat iv těch nejnáročnějších snímacích podmínkách. Použití vysoce výkonných skleněných prvků obsahujících dva ED , včetně jednoho prvku ze Super ED, který se pyšní výkonem rovnající se fluoritnímu objektivu, objektiv XF55-200mm nabízí ostrou a čistou kresbu v celém rozsahu zoomu. Váha - 580g !!!
fujifilm Objektiv Fujinon XF 18-55mm f/2,8-4 R LM OIS - Objektivy Fujinon XF představují technologický vrchol optické konstrukce společnosti Fujifilm a nabízejí nejvyšší kvalitu. Jsou opatřeny povrchovou úpravou FUJINON "Super EBC Coating", jež omezuje tvorbu odlesků v širším rozsahu vlnových délek a tedy zamezuje tvorbě duchů. Použití clonového kroužku s krokem 1/3EV umožňuje jemné a hmatatelné nastavení expozice a hloubky ostrosti. Mám za to, že lepší seťák by se jen těžko našel! Váha 310g!!!
fujifilm Blesk FUJI EF-20 - 100gramová záležitost, pro běžné fotografování svateb, nebo přisvícení šutru v popředí je plně dostačující.
sony Dokumentační profikompakt SONY RX-100 (z mého pohledu technologický zázrak) si půjčuji od manželky. Také díky velikému senzoru si tento fotoaparát, co do kvality záběrů, nezadá s kvalitní zrcadlovkou, výstup v Rawu je určitě po všech stránkách lepší než z Pentaxu K 10D. Při použití adaptéru jde pracovat se všemi druhy filtrů.
pentax50-200.jpg, 29 kB Hoya opět dokázala svou pozici na trhu fotografických filtrů, když uvedla na trh novou řadu filtrů s názvem HOYA HD. Tyto filtry se vyznačují zatím nevídanou kvalitou a odolností. Vysoce průhledná polarizační fólie.
pro1d.jpg, 68 kB Polarizační filtr Hoya Pro1 Circular Polarizer Filters 72mm - ultratenký filtr s antireflexní vrstvou, momentálně nevyužitý.
pro1d.jpg, 68 kB B+W předsádková čočka NL 4 - předsádková čočka s optickou mohutností +4 dioptrie a ohniskovou délkou 250 mm.
cokin-kood.gif, 103 kB Cokin systém - mám spoustu barevných filtrů, ale stejně nosím jen základní šedé - nezbytná záležitost pro krajinkáře
velbon Stativ Velbon Sherpa Pro Cf-545 - vynikající lehký stativ z karbonu a magnesiových dílů (bez stativu ani ránu), váha 1,29kg
hlava Hlava na stativ Manfrotto 3D Magnesium 460 Mg, váha 0,46kg
karta Lexar 8GB SDHC 133x Professional - super kvalita, špičkové zpracování.
pro1d.jpg, 68 kB Balónek na ofukování čipu (používám minimálně, oprašování čipu přímo v přístroji funguje slušně)
brasna Fotobrašna Lowepro Event-100 - používám ji i na ferratách, je super pevná a dělaná pro velikost Fuji X-E1.
  Podtrženo, sečteno - snížení váhy proti vybavení PENTAX o polovinu s nárustem ostrosti, podání barev a kvality záběrů.

Historie mého bývalého vybavení

flexaret Flexaret VI - dvouoká zrcadlovka na 12 snímků 6x6 cm, vyráběna v letech 1961 - 67 (tehdy výborně posloužila na ofocování plakátů nahých bab a rockových kapel)
opemus Zvětšovák Opemus 6a - Tento přístroj ještě vlastním, ale na zhotovování čb fotek nemám zatím čas i když možná jednou? (zatím občas prohlížím staré fotky z mého mládí)
mikroma
kotoucek.jpg, 12 kB
Stereomikroma - fotoaparát určený k pořizování stereoskopických záběrů na 16mm film. Obrázky se zasazovaly do tehdy velmi oblíbených stereokotoučků a ještě dnes neztratily nic na své kráse a plastičnosti a rád je prohlížím.
lomo Lomo - Lc (malý kompaktní fotoaparátek na kinofilm s automatikou měření expozice, rok 1986)
pentaxzoom Pentax zoom 70 - kompakt Evropy roku 1988 (ještě z Tuzexu)
Canon EOS 500N - vynikající 35mm zrcadlovka vyráběná v letech 1996 - 2000 (nafotil jsem s ní asi 6000 ks diapozitivů a spoustu negativů, z toho stovky v Dolomitech, dodnes pořádáme s manželkou posezení s promítáním.)
fujis9500 Fuji-Finepix S9500 - elektronická zrcadlovka s objektivem Fujinon (dlouho se u mne neohřála, obrazový výstup byl zklamáním a koupě velikým omylem)
fotobanka Databanka i-Tec X´s-Drive II Plus 40 GB - uložena ve skříni, již nemá využití.
sony Dokumentační fotoaparát SONY W1 - vzpomínka na digitální začátky a naprostá spokojenost.
pentax Pentax K10 D - všestranně vynikající přístroj legendární značky Pentax, zakoupený v zahraničí v březnu 2007 za téměř lidovou cenu. Od této doby jsem to začal s fotografováním brát vážně. Prosinec 2012 je měsícem rozloučení s tímto fotoaparátem, hlavním důvodem bylo snížení váhy při nošení fotovýbavy.
sigma Objektiv Sigma 17-70mm/2,8-4,5 DC Macro - ve střední třídě objektiv vynikajících vlastností, ale pozor na prasátka brčálové barvy v protisvětle. Tento objektiv má vynikající vlastnosti při clonách od f8 do f11, jinak nepříjemně rozmazává rohy.
pentax50-200.jpg, 29 kB Objektiv SMC Pentax DA 50-200mm/4-5,6 ED - obyčejný objektiv pro cvaknutí vzdálenějších objektů, nebo zvířátek, pro vážnější práci se nehodí, ale na sviště a kamzíky stačí.
pentaxm28b.jpg, 20 kB Objektiv SMC Pentax M 28mm/2,8 - legendární objektiv vhodný pro krajinkáře s excelentní kresbou při cloně 8 - 16, vyráběný v letech 1977 - 1982, koupený za hubičku v bazaru
brasna Fotobrašna Lowepro Nowa 2AW
fuji FUJI X-E1, tuning - doplněný grip pro hlavní úchop, grip pro palec, tlačítko spouště a jemný popruh. Prodán!
fuji FUJI X-E1 - jde o systémový kompakt, tj. přístroj s výměnnými objektivy. Má čip třídy APS-C (23,6x15,6 mm), tedy veký jako běžné zrcadlovky, ale výstup ho posunuje spíše ke třídě full frame. V mnohých ohledech má stejné parametry a v některých i předčí špičkový X-Pro1. Tento fotoaparát je malý zázrak a válcuje spolu s objektivy i výrobky zn.Leica. Váha 350g !!!
home